Njemačka preko Grčke do polufinala (video)

Njemačka preko Grčke do polufinala (video)Nijemci su opravdali ulogu favorita i slavili u večerašnjoj utakmici Evropskog prvenstva u Gdanjsku protiv reprezentacije Grčke rezultatom 4:2. Golom Lahma Njemačka je povela u 39. minuti. Samaras je u 55. uspio izjednačiti iz kontre, ali je već u 61. minuti utihnulo grčko slavlje. Pogodio je Kedira za 2:1. U 67. je Miroslav Klose povećao na 3:1, a na 4:1 u 74. povisio Reus. Grčka (Salpingidis) je golom iz penala ublažila poraz za konačnih 4:2.

Grčka je večeras bila daleko od senzacije kakvu je, podsjećamo, napravila 2004. u Portugalu. Njemačka je bila bolja i dominirala tokom cijelog susreta te se na kraju zasluženo plasirala u polufinale gdje će se pridružiti ekipi Portugala koji je sinoć eliminirao Češku. Portugal igra 27. juna protiv pobjednika iz utakmice Španija Francuska.

Sudio: Damir Skomina iz Slovenije
Stadion: Arena Gdanjsk
Njemačka: Neuer, Hummels, Badstuber, Lahm, Boateng, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Schürrle, Reus, Klose (Gomez)
Grčka: Sifakis, Maniatis, Tzavellas, Papadopoulos, Torossidis, Papastathopoulos, Makos, Ninis, Katsouranis, Samaras, Salpingidis